Úvod Úvod / Všechny novinky / 2015 / Shrnutí a 6. a 7. etapa

Shrnutí a 6. a 7. etapa

20.06.2015 | Martin Hůlek

Ahojda kamarádi,

posíláme další informace z naší cesty. Sice se zpožděním, ale co se dá dělat:

Předposlední a poslední etapa byli fyzicky docela náročné, ačkoli se z původního plánu nedalo takto usoudit. Na papíře spousta malých kopečků vypadá jako rovina, ale jak se ukázalo, není tomu tak. Do toho při těchto dvou etapách nám svítilo sluníčko a bylo „azuro“ bez mráčku. Předpověď počasí byla hlášená 25° a 29°, na sluníčku jsme pak naměřili i 39° za jízdy na kole. 
Při předposlední etapě jsme projížděli Makarskou oblastí, kde jsme se občerstvili ve města Baška Voda a vyzkoušeli jsme teplotu moře. Přijeli jsme k apartmánu v Gradači vcelku rychle, kolem 4 odpoledne, takže byl zde čas si trochu odpočinout u moře, připravit večeři a jít spát, protože z poslední etapy měl každý respekt.

Na poslední etapu jsme si přivstali a vyráželi časně z rána, abychom ujeli co nejvíce kilometrů, ještě než začne pořádně svítit sluníčko. Po 50 km jsme dojeli na hranice s Bosnou a Herzegovinou, kde jsme měli ukázat občanky, ale bohužel jeden zapomněl občanku v autě, naštěstí pan celník byl ochotný a pustil nás dál. Po dalších asi 10 km začal ten samí problém, protože jsme zase z Bosny vyjížděli, naštěstí druhý celník také nás pustil. Po cca 125 km od startu jsme se zastavili na jídlo abychom doplnili energii a někteří si vzali občanku. Do cíle nás čekalo ještě spousta kilometrů (100km) a sluníčko začalo být nesnesitelné. Hranice s Montenegrem se ale blížily. Byly už necelých 30 km od nás a po občerstvení jsme vyrazili k nim. Do Černé Hory ale již celníci nebyli tak ochotní. Team cyklistů pustil v pořádku, ale doprovodnou dodávku pustili pod podmínkou, že dostanou dvě české piva (dostali je ). Následný dojezd do cíle byl již v otázkách kilometrech a doprovodné auto jelo sehnat ubytování. Bohužel první noc jsme nesehnali hezké ubytování (Budva je velké rušné město), takže jsme druhý den ráno vstali a jeli se podívat do okolních vesnic na jiné apartmány. Nakonec jsme našli krásné apartmány ve měste Světi Štefan, kde máme i vlastní bazén.

Dneska již jenom odpočíváme a čekáme na příjezd druhého doprovodného vozidla.

Celkem ujeto přibližně 1600 km bez vážnějších defektů. Nikdo z cyklistů nevzdal tento trip a celou cestu jel po svých kolách. Zdraví všech je také v pořádku a kamarád Libor, který prodělal minulý rok infarkt miokardu tento náročný trip zvládl s přehledem. Jsme rádi, že cestu zvládl a že po roce mohl tento trip absolvovat s námi, když minulý rok takto onemocněl.

Fotografie ze všech etap jsou již dostupná na našem fb profilu nebo na našich webových stránkách.

Děkujeme a až přijedeme zpátky do Čech, budeme určitě vyprávět.

Všichni vás zdravíme z Montenegra