Úvod Úvod / Všechny novinky / 2015 / 1. Etapa / Start od Kiosku u st. Lanovky - Pasohlávky

1. Etapa / Start od Kiosku u st. Lanovky - Pasohlávky

13.06.2015 | Martin Hůlek

Čauwes všichni,

Hlásíme se se zpožděním. Včerejší den, byl natolik hektický, že jsme nestihli připravit ani fotky, ani žádné info z etapy. Na začátek bych rád uvedl, že nás od Kiosku na Černé hoře do Úpice doprovázel náš kamarád Radek Ott a celou cestu s námi ještě absolvoval Michal Štrof. Začneme tedy od rána .

Hned po prvních pár metrech (300m) praskl jednomu z účastníků (mě :D) karbonový ráfek a tak jsem se nemohl zúčastnit první etapy. Naštěstí se nic nestalo, ale ukázku ráfku máte ve fotogalerii. Naštěstí v Trutnově máme známé, kteří pracují i o víkendu, kde jsme měli možnost obout jiné ráfky a cestu aspoň z části absolvovat.

Cyklisti tedy pokračovali dále do svého cíle v Pasohlávkách (275km). Během sjezdu z Černé hory se ale jeden z účastníků nedbale vzdálil od peletonu a vytvořil tím obavu o jeho zdraví, naštěstí byl jenom až moc dychtiví.

Následná cesta do města Černá Hora pokračovala bez obtíží. 
Počasí nám zatím přálo a kluci poprvé zastavili až po 135 km na oběd. Následně jejich cesta pokračovala do města Černá Hora, kde jeden z účastníků špatně odbočil a minul naše stanoviště a byl 1 hodinu nezvěstný na benzínové pumpě cca 10 km od nás. 
Bohužel problémy nastaly i v doprovodné dodávce, která dále pokračovala do Brna do Fakultní nemocnice na ambulanci. Nebojte, nestalo se nic vážného, ale prevence je prevence. Z důvodů soukromí této osoby, zde nebudou sděleny další informace. Sdělím pouze to, že návštěva se týkala praktického lékaře.

Z nemocnice doprovodná dodávka mířila přímou cestou do ATC Pasohlávky, kde nastaly drobné komplikace s ubytováním, nakonec se vše vyjasnilo a ubytování jsme dostali .. 
Náš peleton, ale ve večerních hodinách asi 25km od svého cíle přepadl déšť, kde největší průtrž museli vyčkat v restauračním zařízení, kde doplnili tekutiny. Už bylo ale hodně hodin, tak vyrazili i tak a do svého cíle dorazili ve 22 hodin. Peloton ten den zvládl neuvěřitelných 294 km (plánovaných 275km).

Večer už proběhla pouze večeře a hurá na kutě, protože druhý den je plánovaná etapa dlouhá cca 240km.

Dnes ještě čekejte informace z dnešní 2. Etapy.

Děkujeme za podporu