Úvod Úvod / Informace o cestě / Popis cesty

Popis cesty

Trasa začíná na Černé hoře v Jánských Lázních, odkud budeme vyrážet v ranních hodinách na první etapu, která končí v Autokempu ATC Merkur Pasohlávky. V této etapě bychom mimo jiné rádi navštívili stejně pojmenovaný pivovar Černá Hora. Jako minulý rok se chystáme bydlet (přespávat) v předem vyjednaných apartmánech, bungalovech nebo mobilních domcích, které jsou takto známé většinou v ostatních státech. V těchto apartmánech si připravíme večeři, vykonáme hygienické potřeby a nabereme energii na další, ještě náročnější den. Tento postup opakujeme do konce cesty i za nepříznivého počasí, ale doufáme, že jako minulý rok u nás bude počasí stát a vydaří se. Naším cílem je město Budva v republice Černá Hora. Celá trasa je dlouhá přibližně 1500 km a chceme jí zdolat za neuvěřitelných 7 dní (7 etap). Cesta to bude jistě náročná, a proto s námi celou cestu jede doprovod (dodávky), ve které vezeme oblečení, jídlo, náhradní díly atd.

Na cestu připravujeme nové cyklistické dresy, plachtu jako banner do kempu, na které plánujeme umístit logo našeho partnera SPCCH v ČR z.s. a loga případných sponzorů.

Celou cestu budeme dokumentovat na zrcadlový fotoaparát, několik digitálních fotoaparátů a úseky cest budeme zaznamenávat kamerou přímo z kol účastníků.